29 July, 201429 July, 2014 0 comments sport sport

 

WITAM SERDECZNIE

W ROKU SZKOLNYM 2014/15

ŻYCZĘ SUKCESÓW  I SAMYCH PIĄTEK NA EGZAMINACH 

DYREKTOR - KRZYSZTOF  WOLSKI


W celu zapisania się do naszej placówki zapraszamy do budynku

Publicznego Gimnazjum w Głowaczowie, ul. Warecka 10 ,

w godzinach otwarcia:   8-16

Szczegółowych informacji udziela również dyrektor.

kontakt telefoniczny z dyrektorem 509593833.

Informacje dla kandydatów :   pobierz plik_co potrzebne do zapisania do szkoły

- złożyć podanie na druku - podanie do szkoły pobierz

Harmonogram zjazdów w sesji jesiennej roku szkolnego 2014/15 - pobierz


Praca  kontrolna sem. I_III z matematyki - pobierz

Praca  kontrolna sem. I_III_V z wiedzy o spoleczenstwie - pobierz


Czwarty zjazd 18-19 października 2014

 

 


 

Trzeci zjazd 4-5 październik 2014

 

 


Drugi zjazd - 27-28.09.2014


Zapraszamy - pierwszy zjazd  13-14 września 2014

 


 

 

 

TagsTags:  
19 February, 201119 February, 2011 1 comments sport sport

                                 GŁOWACZÓW

 

         Za czasów króla Władysława Jagiełły i jego brata, księcia Witolda żył dzielny rycerz Sędziwoj Głowacz. Wsławił się on w wielu potyczkach
 z odwiecznym wrogiem Królestwa Obojga Narodów, z Krzyżakami. Za swym królem, któremu ślubował wiernie służyć, wyruszył także na bitwę
pod Grunwaldem.

         Powróciwszy z pól Grunwaldu na swą ojcowiznę, wiódł szczęśliwe, choć pełne trudu, a przy tym samotne życie.  Gdy tylko nastawał świt, udawał się do głuchego boru karczować knieje. Harował od wschodu do zachodu słońca, nie zważając na czyhające ze wszech stron niebezpieczeństwo ze strony dzikich zwierząt. A dzikich zwierząt w owych latach było co niemiara. Nieraz przyszło mu stanąć oko w oko z rozjuszonym wilkiem czy nawet niedźwiedziem. Sędziwoj niczego się jednak nie lękał, wszak walczył z o wiele potężniejszym przeciwnikiem - Krzyżakami.

         Wykarczowawszy dość ziemi, wybudował solidną chatę z modrzewiowych i sosnowych bali. Znudziło mu się samotne życie, więc wyruszył na poszukiwanie wybranki swego serca. Dzięki wcześniejszym wyprawom wojennym, pobytowi na dworze króla Jagiełły w Krakowie i kontaktom z rycerstwem z Zachodu wiedział, że każdy szanujący się rycerz powinien mieć damę swego serca, której mógłby służyć. Kto wie, może panna pokochałaby go i zamieszkała u jego boku w  leśnej warowni?

         Odnalazł ją na balu wydanym przez swego władcę w Krakowie, na Wawelu. Jagienka - tak się nazywała wybranka Sędziwoja- była piękną dziewczyną. Blask jej urody olśnił go od pierwszego spojrzenia i tak już pozostało. Panna wyszła za rycerza, a ten, w dowód miłości, wybudował dla niej letnią rezydencję, zamek w Leżenicach, gdzie wiedli szczęśliwe życie.

         Któregoś razu małżonkowie podjęli decyzję, że w miejscu, gdzie nadal stała leśna chata Sędziwoja, założą nową osadę. Przybywali do niej młodzi i starzy, karczowali lasy i budowali domy, które grodzono murem, by chronił od dzikiej zwierzyny i najeźdźców. Wkrótce osada rozrosła się w ogromny gród, w którym wiedziono szczęśliwe życie. Niczego tam nie brakowało, ludziom więc żyło się dostatnio.

         Po śmierci Sędziwoja jego synowie postanowili nazwać gród od imienia swego ojca Głowaczowem. Minęły wieki, a Głowaczów trwa do dziś.

 

Przygotowały:                        Paulina Adamczyk, Żaneta Michalska, Renata Wiśniewska

                                                                                                                      

                                                        BOBROWNIKI

 

Dawno, dawno temu, kiedy w naszym kraju rządzili królowie, a nie, tak jak obecnie, prezydent, w miejscu, gdzie dziś mieszkamy, rozciągała się potężna puszcza, pełna dzikiego zwierza. Lubił tu przybywać król Kazimierz Wielki, gdy chciał choć na chwilę oderwać się od spraw wagi państwowej. 

         Pewnego dnia, a było to latem, władca, zmęczony obowiązkami, postanowił nieco odpocząć, dlatego też opuścił ze swą świtą stolicę i udał się do Puszczy Kozienickiej. Nieoczekiwanie w czasie podróży złapała ich ogromna ulewa, dlatego też rycerze musieli zatrzymać się w leśnej osadzie, którą napotkali.

Była ona niewielka, ot, kilkanaście solidnych domów, przy których stały barcie. Lud tam mieszkający był miły i uprzejmy, przyjął niespodziewanych gości serdecznie, częstując ich, czym tylko chata bogata, zgodnie z tradycją : „Gość w dom, Bóg w dom". 

 

Królowi i jego kompanom tak się tu spodobało, iż postanowił skorzystać trochę dłużej z gościnności, hojnie wynagrodziwszy jej mieszkańców. Gospodarze zaprosili monarchę na polowanie. Tak się niefortunnie złożyło,
że nie mogli natrafić na tropy grubego zwierza. Na szczęście wzdłuż rozlewiska niedaleko przepływającej rzeki Radomki pełno było bobrów. Sadłem tych zwierząt miejscowy lud leczył wszelkie rany. Królowi tak spodobały się żeremie bobrów, że osadzie nadał nazwę Bobrowniki.  Od tej pory, gdy władca chciał odpocząć, zajeżdżał w te strony.

Choć dziś do Bobrownik żaden król nie zagląda, nazwa pozostała. Jej synowie i córki to potomkowie dawnego ludu. Nie noszą jak ich przodkowie ubrań ze skór dzikich zwierząt, ale nadal są przyjaźni wobec nieoczekiwanych gości. Podobnie i bobry nadal budują tu swoje żeremia.

                            przygotowała :         Magdalena Konopka

 

MARIAMPOL

 

Mariampol powstał za panowania ostatniego króla Polski Stanisława Augusta Poniatowskiego. Dość zamożnym szlachcicem w tamtych czasach był Marian Polawski. Mieszkał niedaleko Głowaczowa, miasteczka założonego w 1445 roku przez Sędziwoja Głowacza, na terenach dzisiejszego Mariampola. Uprawiana przez niego ziemia była bardzo żyzna. Rosła na niej niezwykła pszenica. Najlepsza w całej okolicy. Wszyscy ludzie zazdrościli mu tak urodzajnych ziem. Jej właściciel był człowiekiem zaradnym, mądrym i życzliwym. Marian pomagał innym w potrzebie : to dobrym słowem, to dobrą radą, a i grosza nie skąpił, gdy na kogo spadło nieszczęście. Wiele ludzi było mu wdzięcznym  za okazane wsparcie.
         Mijały lata. Aby nigdy nie zapomniano o człowieku o wielkim sercu, postanowiono połączyć jego ziemie i pobliskie pola w osadę. Wieś tę nazwano Mariampol od imienia i nazwiska Mariana Polawskiego, inni zaś kojarzyli to miejsce z urodzajnymi polami Mariana.
                                                                   

PRZYGOTOWAŁA :  Małgorzata Magda

 

GRABNOWOLA

          Było to za panowania Kazimierza Wielkiego, gdy na obszarze Mazowsza zakładano wiele osad.

         Pewien potomek Sędziwoja Głowacza założył rozciągającą się na wiele kilometrów kolonię. Jako miłośnik przyrody uwielbiał drzewa, a szczególnie jego uwagę przyciągały graby. Podziwiał młode drzewka o delikatnych liściach w kształcie serca, które dopiero co wyrosły z ziemi. Lubił patrzeć,  jak z roku na rok te słabe istoty przeradzają się w okazałe drzewa, a po wielu, wielu  latach stają się potężne. Ich pień o solidnej budowie nieraz służył jemu  i jego ojcu jako budulec. Niejeden dom wzniósł dla swych synów. Tak uwielbiał graby,  iż w swoim testamencie nakazał synom, wnukom, potomkom sadzić właśnie ten gatunek drzew, gdzie tylko się da.

         Jego najstarszy wnuk zakochał się w córce rycerza z rodziny Wolańskich. Młodzi małżonkowie zamieszkali wśród pól i lasów, niedaleko Głowaczowa, gdzie wiedli szczęśliwe życie. Zgodnie z wolą dziada wnuk wszędzie sadził graby. Osada tonęła w zieleni. W konarach drzew ptaki wiły gniazda, a wiatr szeleścił ich liśćmi. Grabów było w bród. Potomek, wypełniwszy wolę swego przodka, osadzie nadał nazwę Grabnowola.

         Wieś istnieje do dzisiaj. Domy w niej murowane, wzdłuż drogi biegnącej przez wioskę rosną drzewa, ale z roku na rok jest ich coraz mniej. Z ogromnej liczby grabów, świadków historii, pozostały tylko pojedyncze okazy, lecz pamięć o miłości założycieli osady trwa do dziś i trwać będzie po wsze czasy.

                                                                                                                      Przygotowały:             Małgorzata Magda,     Monika Plak                                 

 

 

 

 

 

 

TagsTags: legendy 
15 February, 201115 February, 2011 0 comments sport sport

Przy opracowaniu historii Głowaczowa uczniowie PG Głowaczów korzystali z materiałów Grzegorza Kalbarczyka. HISTORIA GŁOWACZOWA Głowaczów – osada leżąca nad rzeką Radomką, położona między Kozienicami a Warką. Założony został jako miasto w 1445 roku przez Sędziwoja Leżeńskiego, herbu Nałęcz, zwanego po ojcu Głowaczem. Sędziwoj był to dzielny rycerz, towarzysz wypraw wojennych Witolda, księcia Wielkiego Księstwa Litewskiego. Jego dziadek Jan, wg legendy, był jednym z dwóch synów króla Kazimierza Wielkiego z Esterką, oddanym wraz z Niemierzą w opiekę Abrahamowi z Nowego Dworu z rodu Głowaczów. Ojciec Sędziwoja - Jan z Leżenic był wojewodą mazowieckim, a w roku 1436 jednym z tych, którzy podpisywali pokój z Krzyżakami w Brześciu Kujawskim. Sędziwoj zaś był chorążym sandomierskim, a później piastował wiele różnych stanowisk. Ten dzielny rycerz Wielkiego Księcia Litewskiego Witolda Kiejstutowicza, walczył z Krzyżakami i pod Chojnicami w 1454r. popadł w niewolę. W roku 1466 wysłany był od króla Kazimierza IV na synod do Łęczycy z żądaniem posiłków na wojnę pruską. Zmarł w tym samym roku na zarazę, przebywając w Toruniu podczas rokowań pokojowych z Krzyżakami. POTWIERDZENIE PRZYWILEJÓW „Roku 1445 in Vigilio Corporis Christi. Przywilej Sędziwoja Głowacza za zezwoleniem Bolesława Księcia Mazowieckiego nadający fundację Miastu Głowaczów w dziedzictwie swoim przy Wsi Leżenicach swojej Dziedzicznej położonemu, któremu sądzenie się prawem Chełmińskim dozwala, nadaje Grunta, Łąki, Ogrody, na lat 22 udziela wolności, a po latach 22 opłatę od gruntów oznacza. Dozwala w sadzawce łowienie ryb brodnią, jako też w rzece Radomce od młyna na Rogożku po granicę bobrowską. Nadaje Miastu pastwisko przy sadzawce i młynie, pozwala paszy w lesie i inne udziela upoważnienia. Barcie w lesie Mieszczanom mieć pozwala i od nich opłatę naznacza. Nadaje miastu trzy jarmarki (na 3-ego maja, na św. Marii Magdaleny, na św. Franciszka) oraz targi sobotnie”(cytat z nieistniejącego dziś przywileju). Głowaczów to dawne miasto. W 1520 roku kanclerz Jan Łaski wymienia gród jako „Głowaczow”, czyli „własność Głowacza”. „Głowaczów” to nazwa dzierżawcza. Faktem zasługującym na odnotowanie jest pobyt w Głowaczowie króla Stefana Batorego w 1576r., który jechał do Radomia, by potwierdzić przywileje dla szlachty. GŁOWACZÓW I MIJANIE WIEKÓW 1827 r. – osada- parafia Głowaczów w powiecie kozienickim obwodu radomskiego w województwie sandomierskim; liczy 64 domy i 490 mieszkańców; w skład wchodzą też Głowaczowskie Budy (9 domów i 124 mieszkańców). 1869 r. - Głowaczów przestaje być miastem. Choć powszechnie za powód tego uznaje się represje popowstaniowe, to jednak prawdziwym powodem były niewystarczające dochody i brak środków na utrzymywanie magistratu i burmistrza, a także duża liczba podatków i składek, jaka wiązała się z przywilejem bycia miastem. 1881 r. – osada w parafii Głowaczów, gminie Mariampol powiatu kozienickiego guberni radomskiej; liczy 121 domów i 1424 mieszkańców. Jest tu murowany kościół parafialny wybudowany w 1662 roku przez ks. Tomasza Leżeńskiego, biskupa łuckiego, dziedzica Głowaczowa. Prawdopodobnie pierwszy kościół katolicki został założony w 1390 r. przez Jana Głowacza z Leżenic. Od 1827 roku działa tu szkoła elementarna. 1921 r. – osada i kolonia w gminie Mariampol powiatu kozienickiego w województwie kieleckim; liczy 221 budynków mieszkalnych i 2271 mieszkańców ( w tym 507 mieszkańców narodowości zydowskiej); kononia Głowaczów Poduchowny liczy 2 budynki i 12 mieszkańców. 1940 r. – osada w gminie Mariampol powiatu radomskiego o pow. 486 ha; liczy 2586 mieszkańców; Głowaczów Dworzysko liczy 23 mieszkańców, Głowaczów Poduchowny – 17 mieszkańców. O DAWNYM MŁYNIE W GŁOWACZOWIE W Głowaczowie istniał również znany na całą okolicę młyn wodny. Jego początki sięgają podobno już XVI w. Znajdował się nad Radomką i nazwany był „Płatkiem” od nazwiska Stanisława Płatkiewicza, który go wybudował. Jego póżniejsza nazwa „Trawka”, jak twierdzi ks. Jan Wiśniewski w swej monografii „Dekanat Kozienicki”, wzięła się od obszernych łąk otaczających takowy. Wiąże się z nim legenda, którą dziś już dawno zapomniano. Oto ona : Pewnego razu młynarz pokłócił się z chłopem i nie chciał przyjąć od niego zboża do zmielenia. Ledwie niezadowolony chłop odjechał, gdy młyn nawiedziła plaga szczurów. Daremnie młynarz sprowadził kilkanaście kotów, zastawiał pułapki. Ludzie przestali oddawać zboże do młyna, gdyż później mąka była przesiąknięta zapachem gryzoni. Upokorzony młynarz ruszył do chłopa przeprosić go i błagać o ratunek. Chłop ledwie podniósł laskę, ledwie trzy razy uderzył we drzwi, wypowiadając kilka słów, gdy z młyna całymi rodzinami zaczęły wychodzić gromady szczurów i uciekać na pola i łąki. Od tej pory, jak powiadają, młyn „Trawka” na zawsze uwolnił się od tych gryzoni, a i młynarz uważał, by z nikim nie kłócić się. Ostatni młyn na „Trawce” spłonął kilka lat temu KOŚCIÓŁ W GŁOWACZOWIE 1445 - 1913 Pierwotny kościół drewniany, wg tradycji założony był w 1390 roku przez Jana z Leżenic Głowacza w miejscu dzisiejszego cmentarza grzebalnego. W roku 1445, gdy założono miasto, powstał drugi kościół pw. Św. Wawrzyńca, diakona i męczennika , o czym wspomina Jan Długosz. W latach 1470-1480 funkcjonowały odrębne parafie w Głowaczowie i Leżenicach. W późniejszym czasie kościół leżenicki stał się filią parafii głowaczowskiej. Na Zapilczu, czyli pomiędzy Pilicą a Radomką, a więc tam , gdzie znajduje się Głowaczów, stykały się granice trzech diecezji: gnieźnieńskiej, krakowskiej i poznańskiej. Wbrew politycznej przynależności administracyjnej parafia należała do diecezji krakowskiej. Dziś do diecezji radomskiej w metropolii częstochowskiej. W roku 1608 Głowaczów jest wymieniany jako parafia opuszczona. Znalazła się bowiem w rękach protestanckich Szwedów. To właśnie przez Szwedów zostały oba kościoły zniszczone. CZY WIESZ , ŻE Na początku XX w. prowadzone były wykopaliska archeologiczne m.in. „Na Trawce” koło młyna, gdzie odnaleziono pozostałości po pogańskim cmentarzysku grobów kloszowych ( kultura przeworska) z I i II wieku przed Chrystusem. Oprócz tego stanowiska archeologiczne znajdowały się na Podmieściu i kilka na Rogożku. Urny, narzędzia krzemienne oraz ceramika neolityczna znajdowały się w zbiorach Hrabiów Ożarowskich w pałacu w Brzózie. NIEZNANA LEGENDA O GŁOWACZOWIE W 1813r. pewien oficer piechoty Księstwa Warszawskiego z korpusem polskim i francuskim stał załogą w Gdańsku. Oficer zatrzymał się w klasztorze w Oliwie i tam w bibliotece natrafił na pisaną kronikę polską. Wyczytał w niej, że Lech miał ministra /inaczej wtedy nazywał się ten urząd/ Głowacza, który w południowej Polsce, nad rzeką Radomką założył osadę, nazwał ją od swego nazwiska i wielkie skarby zakopał. Po zakończeniu działań zbrojnych ów oficer zapragnął zostać burmistrzem Głowaczowa. Tak też się stało. Rozpoczął więc poszukiwania, a ponieważ wyszło rozporządzenia o naprawie dróg, więc wykorzystał przysłane mu maszyny do kopania skarbu. Doniesiono o tym wyższym władzom i oficer został zdymisjonowany, nic nie znalazłszy. GŁOWACZÓW DZIŚ Dziś Głowaczów to gmina o charakterze rolniczym, niezwykle atrakcyjnie położona nad rzeką Radomką, otoczona dwoma kompleksami leśnymi: Puszczą Kozienicką i Puszczą Stromiecką. Liczba mieszkańców gminy to ok. 8 tys. osób. Funkcjonują 3 ośrodki zdrowia, 7 szkół podstawowych, 2 gimnazja i 2 przedszkola, 3 parafie Rzymskokatolickie( Brzóza, Cecylówka, Głowaczów) oraz Polskokatolicka w Studziankach Pancernych. Warto przypomnieć także legendę o Głowaczowie, która dziś w ogóle nie jest znana.. Oto ona: W 1813r. pewien oficer piechoty Księstwa Warszawskiego z korpusem polskim i francuskim stał załogą w Gdańsku. Oficer zatrzymał się w klasztorze w Oliwie i tam w bibliotece natrafił na pisaną kronikę polską. Wyczytał w niej, że Lech miał ministra /inaczej wtedy nazywał się ten urząd/ Głowacza, który w południowej Polsce, nad rzeką Radomka założył osadę, nazwał ją od swego nazwiska i wielkie skarby zakopał. Po zakończeniu działań zbrojnych ów oficer zapragnął zostać burmistrzem Głowaczowa. Tak też się stało. Rozpoczął więc poszukiwania, a ponieważ wyszło rozporządzenia o naprawie dróg, więc wykorzystał przysłane mu maszyny do kopania skarbu. Doniesiono o tym wyższym władzom i oficer został zdymisjonowany nic nie znalazłszy. Kościół pw. św. Wawrzyńca – założony przez Jana Głowacza z Leżenic w 1390 roku PSP im. T. Kościuszki i PG im. Jana Pawła II w Głowaczowie Radomka (dawniej Radomira, Radomierz, Radomiria) – rzeka, nad którą położony jest Głowaczów. Swój początek bierze z północnych stoków płaskowzgórza, leżącego w powieście koneckim. Wypływa pod wsią Ruski Bród, płynie przez gminy : Borkowice, Chlewiska, Skrzynno, Wieniawa, Przytyk, Jedlińsk, Kozłów, Głowaczów. Swe wody łączy z Wisłą pod wsią Kłoda.

TagsTags: legendy 
8 August, 20108 August, 2010 5 comments sport sport

PUCHAR      WÓJTA  wielki FINAŁ

W niedzielę 1 sierpnia 2010 r. odbyły  się finały PUCHARU  WÓJTA 

Mecze:

o 3 miejsce

DREAM TEM GŁOWACZÓW- ŁUKAWA            0-0   karne 4:1

 

FINAŁ

STUDZIANKI_MONIOCHY  - FC TEAM GŁOWACZÓW       1 -0 

STUDZIANKI_MONIOCHY : Marcel Czubaj

FC Team Głowaczów :

 

Końcowa klasyfikacja Pucharu Wójta

 

1.     STUDZIANKI_MONIOCHY 

2.     FC TEAM GŁOWACZÓW

3.     DREAM TEM GŁOWACZÓW

4.     ŁUKAWA

5.     GŁOWACZÓW

6.     CECYLÓWKA_MARIANÓW

7.     BRZÓZA

8.     KS BRZÓZA

9.     BRZÓZA BAKU

 Zdjęcia zespołów:

Łukawa    http://i34.tinypic.com/2a9eb2h.jpg

Dream Team Głowaczów  http://i38.tinypic.com/nwc2ut.jpg

Studzianki_Moniochy  http://i36.tinypic.com/24vs775.jpg

FC Team Głowaczów  http://i35.tinypic.com/2ia4axx.jpg

Cecylówka_Marianów http://i36.tinypic.com/nx9im1.jpg

 

•1.     Najlepszym strzelcem pucharu został      

Strzelając 7 bramek   Piotr Bolek

•2.     Najlepszym   bramkarzem    wybrano      

LEONA  ULIASZA     z   zespołu STUDZIANKI_MONIOCHY 

 

Zaś  internauci  wybrali najlepszym:

•1.       bramkarzem    Sylwestra Krynickiego             - 151 głosów      

•2.     obrońcą            Rafała   Krynickiego                 - 111

•3.     pomocnikiem    Mateusza Postka                     - 161

•4.     napastnikiem  Kamila Frączyka i Piotra Bolka  - 171   

Dziękujemy za uczestnictwo , a co za rok zobaczymy?

TagsTags: puchar 
31 July, 201031 July, 2010 10 comments sport sport

PUCHAR WÓJTA  wszystko jasne

W sobotę 31 lipca 2010 r. odbyły  się półfinały PUCHARU  WÓJTA 

A oto wszystkie wyniki kolejki :

Mecz o 5 miejsce :

 

1.    CECYLÓWKA_MARIANÓW  - GŁOWACZÓW           0-3  V.O

CECYLÓWKA:

GŁOWACZÓW :

I PÓŁFINAŁ

2.     FC TEAM GŁOWACZÓW - ŁUKAWA                                     2-0

FC TAEM : Krupa Szymon, Postek Mateusz

ŁUKAWA :

II PÓŁFINAŁ

1.     STUDZIANKI_MONIOCHY  - DREAM TEM GŁOWACZÓW 0 -0  karne 3:0

STUDZIANKI_MONIOCHY :

Dream Team Głowaczów :

 

SPOTKANIA finałowe już w NIEDZIELĘ  1 SIERPNIA 2010 r.

 

MECZ O 3 MIEJSCE

DREAM TEAM

-

ŁUKAWA

15.00

FINAŁ

STUDZIANKI_MONIOCHY

-

FC TEAM  GŁOWACZÓW

16.40

 

INNE IMPREZY W TRAKCIE DNI GMINY GŁOWACZÓW

14.00 -        FESTYN DLA NAJMŁODSZYCH

16.10 -        WYSTĘPY  ARTYSTYCZNE

 

TagsTags: sport 
19 July, 201019 July, 2010 12 comments sport sport

Zgodnie z planami była na stronie Powiatu Kozienickiego relacja telewizyjna z podsumowania Amatorsakiej Ligi Piłki Nożnej "Orlik CUP 2010" , którą można obejrzeć klikając na link  http://www.kozienicepowiat.pl/strona,20.html

Zdjęcia zespołów z Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej:

 

Brzóza

FC Głowaczów

GP Lantra

FC Łomot

FC Młode Wilki

Tarzan Boys

Znajomi Sedziego

Luzacy

FC Texas

Lipa

Studz. Pancerne

Emilów

Zdjęcia z meczy Amatorskiej ligi

1  2  3  4  5  6  7  10  11  12  13  14

15  16  17  18  19  20

 

 

 

TagsTags: sport 
18 July, 201018 July, 2010 29 comments sport sport

 

PUCHAR WÓJTA  eliminacje za nami

W niedzielę 18 lipca 2010 r. odbyła  się 3 kolejka PUCHARU  WÓJTA 

A oto wszystkie wyniki kolejki :

Grupa I

1.    KS   BRZÓZA  - GŁOWACZÓW      zdjęcia  1    2         0-7

KS BRZÓZA :

GŁOWACZÓW :Bolek Piotr  6 , samobójcza 

 

Grupa II

2.     FC TEAM GŁOWACZÓW - BRZÓZA zdjęcia 1    2    3     0-1

FC TAEM :

BRZÓZA : Chmielewski Damian

 

Grupa III

1.     STUDZIANKI_MONIOCHY  - ŁUKAWA   zdjęcia 1       1 -2

STUDZIANKI_MONIOCHY : Czubaj Marcel

ŁUKAWA : Bieniek Marek, Łukowski Konrad

 

Tabela po eliminacjach wygląda następująco,

awans zespołów na żółto

 

 

Drużyna

meczy

pkt

br strz

Br stra

bilans

GRUPA  I

1

DREAM TEAM           

2

6

4

1

3

2

GŁOWACZÓW 

2

3

8

2

6

3

KS BRZÓZA

2

0

0

9

-9

GRUPA  II

1

FC TEAM GŁOWACZÓW

2

3

2

1

1

2

CECYLÓWKA_MARIANÓW

2

3

2

2

0

3

BRZÓZA

2

3

1

2

-1

GRUPA III

1

ŁUKAWA

2

6

7

2

5

2

STUDZIANKI_MONIOCHY

2

3

9

2

7

3

BRZÓZA_BAKU

2

0

1

13

-12

 

SPOTKANIA półfinałowe już w sobotę  31 lipca 2010 r.

Na czerwono mecze półfinałowe, czarno mecz o 5 miejsce

GŁOWACZÓW

-

CECYLÓWKA_MARIANÓW

15.00

FC TEAM  GŁOWACZÓW

-

ŁUKAWA

16.00

STUDZIANKI_MONIOCHY

-

DREAM TEAM

17.00

Link do ankiet jeśli ktoś chce ocenić zawodników

Głowaczów - KS BrzózaGłowaczów - KS BrzózaGłowaczów - KS Brzóza    

I grupa Pucharu

Brzóza - FC Team GłowaczówBrzóza - FC Team GłowaczówBrzóza - FC Team Głowaczów

II grupa Pucharu

 

  widzowieStudzianki - Łukawa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TagsTags: sport 
12 July, 201012 July, 2010 28 comments sport sport

 

PUCHAR WÓJTA  druga kolejka już za nami.

W niedzielę 11 lipca 2010 r. odbyła  się 2 kolejka PUCHARU  WÓJTA 

A oto wszystkie wyniki kolejki :

Grupa I

1.    KS   BRZÓZA  - DREAM TEAM                                                0-2

KS BRZÓZA :

DREAM TEAM :Wolski Jakub, Mikocki Bartłomiej

 

Grupa II

2.     FC TEAM GŁOWACZÓW - CECYLÓWKA_MARIANÓW         2-0

FC TAEM : Małaśnicki Michał, Frączyk Kamil

Cecylówka_Marianów :

 

Grupa III

1.     STUDZIANKI_MONIOCHY  - BRZÓZA BAKU                        8 -0

STUDZIANKI_MONIOCHY : Czubaj Marcel 4, Czubaj Hubert,

          Piechnik Sebastian 2, Ośka Hubert

BRZÓZA BAKU :

 

W zakładce ankiety pod Blogami po naciśnięciu na admin możecie zagłosować na zespół, który Waszym zdaniem jest faworytem. Zapraszam do zabawy i typowania wskazana przeglądarka Firefox.

Tabela po dwóch kolejkach spotkań wygląda następująco: 

 

Drużyna

meczy

pkt

br strz

Br stra

bilans

GRUPA  I

 

1

DREAM TEAM           

2

6

4

1

3

2

GŁOWACZÓW 

1

0

1

2

-1

3

KS BRZÓZA

1

0

0

2

-2

GRUPA  II

 

1

FC TEAM GŁOWACZÓW

1

3

2

0

2

2

CECYLÓWKA_MARIANÓW

2

3

2

2

0

3

BRZÓZA

1

0

0

2

-2

GRUPA III

 

1

STUDZIANKI_MONIOCHY

1

3

8

0

8

2

ŁUKAWA

1

3

5

1

4

3

BRZÓZA_BAKU

2

0

1

13

-12

KOLEJNE SPOTKANIA już w niedzielę 18 lipca 2010 r.

GŁOWACZÓW

-

KS  BRZÓZA

15.00

FC TEAM  GŁOWACZÓW

-

BRZÓZA

16.00

STUDZIANKI_MONIOCHY

-

ŁUKAWA

17.00

Link do promocji naszych wychowanków w świecie :aaaaaaaa 

A oto bramka z wysokiej półki sam zobacz

 Link do ankiet na stronie

TagsTags: sport 
3 July, 20103 July, 2010 13 comments sport sport

 

PUCHAR WÓJTA  pierwsza kolejka już za nami.

W sobotę 3 lipca 2010 r. rozpoczęły się rozgrywki PUCHARU  WÓJTA  

A oto wszystkie wyniki pierwszej kolejki :

Grupa I

1.      GŁOWACZÓW  - DREAM TEAM                              (1-1)       1-2

GŁOWACZÓW : Bolek Piotr

DREAM TEAM :Wolski Jakub, Śmielak Paweł

zdjęcia z meczu      1    2

Grupa II

2.      BRZÓZA - CECYLÓWKA_MARIANÓW                    (0-1)        0-2

BRZÓZA :

Cecylówka_Marianów :Ałdaś Michał, Lasek Damian

zdjęcia z meczu    1  2  3  4  5   6

Grupa III

1.      ŁUKAWA  - BRZÓZA BAKU                                      (3-0)       5-1

ŁUKAWA : Bieniek Marek 2 , Jurek Adrian, Pytka Łukasz, Łukowski Konrad

BRZÓZA BAKU :Wójcik  


Tabela po dwóch kolejkach spotkań wygląda następująco: 

 

Drużyna

meczy

pkt

br strz

Br stra

bilans

GRUPA  I

 

1

DREAM TEAM           

1

3

2

1

1

2

GŁOWACZÓW  

1

0

1

2

-1

3

KS BRZÓZA

0

0

0

0

0

GRUPA  II

 

1

CECYLÓWKA_MARIANÓW

1

3

2

0

2

2

BRZÓZA

1

0

0

2

-2

3

FC TEAM GŁOWACZÓW

0

0

0

0

0

GRUPA III

 

1

ŁUKAWA

1

3

5

1

4

2

BRZÓZA_BAKU

1

0

1

5

-4

3

STUDZIANKI_MONIOCHY

0

0

0

0

0

 

KOLEJNE SPOTKANIA już w niedzielę 11 lipca 2010 r.

DREAM  TEAM

-

KS  BRZÓZA

15.00

FC TEAM  GŁOWACZÓW

-

CECYLÓWKA_MARIANÓW

16.00

STUDZIANKI_MONIOCHY

-

BRZÓZA_ BAKU

17.00

 

 

TagsTags: sport 
3 July, 20103 July, 2010 1 comments sport sport

GŁOWACZÓW

Lp.

Nazwisko i imię zawodnika

Rok urodzenia

1

 Baca Daniel

1979

2

Wawer Łukasz

1980

3

Czaplarski Andrzej

1975

4

 Górka Adam

1984

5

 Górka Łukasz

1981

6

 Bolek Piotr

1980

7

 Krześniak Radosław

1978

8

 Gudkiewicz Paweł

1978

9

 Sułkowski Paweł

1973

10

Tarczyński Marek

1975

11

Urbanek Przemysław

1980

12

Warmijak Mariusz

1979

13

Wolski Krzysztof

1964

14

Tarczyński Piotr

1984

15

Witkowski Kamil

1979

16

Ogonowski Łukasz

1989

17

Sybilski Sylwester

1968

18

Zadęcki Paweł

1978

19

Mikocki Mateusz

1991

20

Krupiński Krzysztof

1984

21

Wolski Łukasz

1990

 

Kierownik drużyny - Urbanek Przemysław -

Kapitan                       Witkowski Kamil

 

GŁOWACZÓW - DREAM  TEAM

Lp.

Nazwisko i imię zawodnika

Rok urodzenia

1

Czubaj Wiktor

1992

2

Mikocki Bartłomiej

1993

3

Wolski Jakub

1993

4

Banach Tomasz

1990

5

Wolski Paweł

1993

6

Śmielak Paweł

1993

7

Majewski Matusz

1992

8

Salma Arkadiusz

1992

9

Krynicki Paweł

1993

10

Krześniak Damian

1992

11

Konopka Damian

1994

12

Chlebowski Dominik

1992

13

Tywonek Patryk

1993

14

Wiśniewski Bartosz

1992

15

Ćwiek Arkadiusz

1992

16

Lisiewski Mariusz

1994

17

Kaska Kamil

1993

18

Soboń Stanisław

1991

 Kierownik drużyny - Czubaj Wiktor

 

BRZÓZA - KS BRZÓZA

Lp.

Nazwisko i imię zawodnika

Rok urodzenia

1

Tetlak Damian

1984

2

Tetlak Marcin

1981

3

Wojciechowski Sławomir

1983

4

Wojciechowski Tomasz

1982

5

Bielecki Jerzy

1974

6

Bielecki Michał

1983

7

 Węsek Mirosław

1978

8

Czech Mariusz

1986

9

Kochanowski Paweł

1988

10

Drela Grzegorz

1989

11

Mańturzyk Michał

1993

12

Krześniak Damian

1985

13

Krześniak Adrian

1987

14

Krześniak Konrad

1989

15

Krześniak Mateusz

1994

16

Strzelczyk Marcin

1985

17

Miazga Paweł

1986

Kierownik drużyny - Marcin Kłos

 

TagsTags: sport 
3 July, 20103 July, 2010 0 comments sport sport

BRZÓZA

Lp.

Nazwisko i imię zawodnika

Rok urodzenia

1

 Rybak Dariusz

1967

2

 Hajduk Łukasz

1977

3

 Piechociński Krzysztof

1985

4

Marchewka Łukasz

1989

5

 Mąkosa Adrian

1990

6

 Świątek Maksymilian

1990

7

Warmiak Marek

1990

8

Chmielewski Marcin

1985

9

Chmielewski Damian

1993

10

Mańturz Adrian

1990

11

Krzysztoszek Piotr

1990

12

Marchewka Artur

1992

13

Marchewka Mateusz

1994

14

Włodarczyk Kamil

1990

15

Krupa Marcin

1990

16

Szczebel Kamil

1993

17

Marek Tomasz

1991

Kierownik drużyny - Rybak Dariusz

 

CECYLÓWKA  BRZ. - MARIANÓW

Lp.

Nazwisko i imię zawodnika

Rok urodzenia

1

Kapusta Józef

1965

2

Zakrzewski Jan

1975

3

Niziński Karol

1987

4

Ałdaś Michał

1992

5

Chrost Marcin

1990

6

Lasek Damian

1989

7

Niziński Jan

1980

8

Wójcik Bogdan

1980

9

Marchewka Andrzej

1975

10

Wójcik Andrzej

1982

11

Gizicki Zbigniew

1962

12

Olczak Adrian

1996

13

Olczak Radosław

 

14

Baran Mateusz

 

15

Krupa Dariusz

 

16

Mąkosa Łukasz

 

17

Dziekan Tomasz

1983

18

Rybak Damian

1986

19

Rybak Grzegorz

1987

20

Brodowski Marek

1977

21

Woźniak Sebastian

1990

22

Woźniak Marcin

 

 Kierownik drużyny - Kapusta Józef

 

GŁOWACZÓW  - FC  TEAM

Lp.

Nazwisko i imię zawodnika

Rok urodzenia

1

Krynicki Sylwester

1988

2

Krynicki Rafał

1987

3

Krynicki Kamil

1990

4

Cieślak Radosław

1987

5

Bień Piotr

1988

6

Postek Mateusz

1993

7

Postek Damian

1989

8

Krupa Szymon

1986

9

Krupa Łukasz

1990

10

Dasiewicz Paweł

1990

11

Wolski Rafał

1992

12

Sochar Adrian

1990

13

Frączyk Krystian

1991

14

Frączyk Kamil

1987

15

Małaśnicki Michał

1987

16

Koćmik Maciej

1988

17

Piasek Damian

1991

18

Kubicki Daniel

1982

19

Kazański Rafał

1984

20

Rybak Tomasz

1989

Kierownik drużyny - Tarczyński Tomasz

 

TagsTags: sport 
3 July, 20103 July, 2010 0 comments sport sport

ŁUKAWA

Lp.

Nazwisko i imię zawodnika

Rok urodzenia

1

Chrost Hubert

1988

2

Szymański Daniel

1992

3

Banach Radosław

1987

4

Mikos Marcin

1980

5

Sułkowski Jacek

1977

6

Bieniek Dariusz

1988

7

Szczepaniak Albert

1976

8

Jurek Adrian

1994

9

Król Łukasz

1988

10

Bieniek Marek

1991

11

Banach Kamil

1990

12

Wójcik Marek

1974

13

Szczepaniak Paweł

1980

14

Banach Krzysztof

1980

15

Bieniek Artur

1994

16

Pytka Łukasz

1993

17

Łukowski Konrad

1993

18

Pytka Krystian

1993

 Kierownik drużyny - Bieniek  Andrzej  

Kapitan           Bieniek  Marek                      

           

STUDZIANKI  PANC. - MONIOCHY

Lp.

Nazwisko i imię zawodnika

Rok urodzenia

1

Jankowski Zygmunt

1965

2

Przerwa Piotr 

1980

3

Ośka Hubert

 

4

Gwiazda Kazimierz

1973

5

Gontarek Adam

1985

6

Pomarański Przemysław

1989

7

Dudek Artur

1987

8

Dudek Rasdosław

1988

9

Czubaj Hubert

 

10

Czubaj Marcel

 

11

Skiba Adrian

1992

12

Borowski Tomasz

1992

13

Rębiś Marcin

1992

14

Grzybowski Karol

1992

15

Piechnik Sebastian

1995

16

Gontarek Kamil

1992

17

Sałyga Piotr

1990

18

Wojtas Arkadiusz

1990

19

Ofiara Łukasz

1988

20

Uliasz Leon

1967

21

Święcicki Karol

 

Kierownik drużyny -

Zygmunt Jankowski -

 

BRZÓZA - BAKU  SKŁAD

Lp.

Nazwisko i imię zawodnika

Rok urodzenia

1

Modelewski Piotr

1990

2

Grzegorczyk Kamil

1992

3

Wolski Krystian

1992

4

Sułkowski Cezary

1995

5

Gabrysiak Krzysztof

1993

6

Konopka Rafał

1991

7

Ogonek Jarosław

1989

8

Kaczyński Paweł

1985

9

Mańturzyk Bartosz

1995

10

Siębor Piotr

1988

11

Adamczyk Mikołaj

 

12

Adamcazyk Konrad

 

13

Luśtyk Paweł

1990

14

Wieczorek Arkadiusz

 

15

Niziński Mateusz

1993

16

Nowak Jarosław

1993

17

Siębor Mariusz

 

 

Kierownik drużyny - Węgrzycki Wojciech

 

 

TagsTags: sport 
29 June, 201029 June, 2010 4 comments sport sport

 

                   WYNIKI  PLAY OFF-ÓW

 

PLAY OFF

27

czerwiec

 

 

1

FC  ŁOMOT

 

FC Młode Wilki

4-2

 

2

Brzóza

 

Luzacy

4-0

 

3

FC Głowaczów

-

Znajomi sędziego

3-1

 

4

Tarzan Boys

-

GP Lantara

2-4

 

PÓŁFINAŁ

5

FC  ŁOMOT

-

FC Głowaczów

2-3

 

6

Brzóza

-

GP Lantara

1-1

Kar 3-1

3 MIEJSCE

 3 msce

FC  ŁOMOT

-

GP Lantara

1-1

Kar 1-2

FINAŁ

finał

FC Głowaczów

-

Brzóza

0-2

 

 

Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Konrada Łukowskiego z GP Lantry.

Najlepszym bramkarzem też zawodnik GP Lantry - Łukasz Wolski , który w meczu o 3 miejsce obronił dwa rzuty karne i strzelił jeszcze bramkę.

Królem strzelców został zawodnik FC ŁOMOT   Rybak Damian z  4 bramkami na koncie w pierwszym meczu rozgrywek.

DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM ZA MIŁĄ ZABAWĘ   REKREACYJNO-SPORTOWĄ

I ZAPRASZAM NA KOLEJNĄ EDYCJĘ ZA ROK....  Jeśli potwierdzicie ,że warto poświęcać swój czas.

Pozdrawiam       KRZYSZTOF   WOLSKI 

3 miejsce GP LANTRA4 miejsce FC ŁOMOTzespoły na podsumowaniuNajlepszy bramkarz -Łukasz WolskiNajlepszy zawodnik -Konrad ŁukowskiKról strzelców - Damian Rybak

 

 

 

 

TagsTags: sport 
29 June, 201029 June, 2010 0 comments sport sport

                        Puchar Wójta 2010

GRUPY

 

I

 

II

 

III

1

Głowaczów

4

Brzóza

7

Łukawa

2

DREAM TEAM

5

Cecylówka -Marianów

8

Brzóza Baku

3

KS Brzóza

6

TEAM Głowaczów

9

Studzianki Moniochy

 

1 kolejka             SOBOTA   3 LIPCA 2010 

GŁOWACZÓW

-

DREAM  TEAM

15.00

BRZÓZA

-

CECYLÓWKA - MARIANÓW

16.00

ŁUKAWA

-

BRZÓZA  BAKU

17.00

2 kolejka             NIEDZIELA           11 LIPCA

DREAM  TEAM

-

KS  BRZÓZA

15.00

TEAM  GŁOWACZÓW

-

CECYLÓWKA - MARIANÓW

16.00

STUDZIANKI-MONIOCHY

-

BRZÓZA  BAKU

17.00

3 kolejka             NIEDZIELA           18 LIPCA

GŁOWACZÓW

-

KS  BRZÓZA

15.00

BRZÓZA

-

TEAM  GŁOWACZÓW

16.00

ŁUKAWA

-

STUDZIANKI-MONIOCHY

17.00

 

 

 

TagsTags: sport 
21 June, 201021 June, 2010 0 comments sport sport

                 HARMONOGRAM       PLAY OFF

 

PLAY OFF

27

czerwiec

 

1

FC  ŁOMOT

 

FC Młode Wilki

12.30

2

Brzóza

 

Luzacy

12.55

3

FC Głowaczów

-

Znajomi sędziego

13.20

4

Tarzan Boys

-

GP Lantara

13.45

5

Zw 1

-

Zw 3

14.10

6

Zw 2

-

Zw 4

14.35

 3 msce

Przegr 5

-

Przegr 6

15.00

finał

Zw 5

-

Zw 6

15.25

Podsumowanie i rozdanie nagród.

Patronat medialny telewizji powiatowej "NaszPowiat" , Echo Dnia, PORTAL INTERNETOWY www.gimglowaczow.pl

Zapraszam  wszystkich kibiców.

 

TagsTags: sport 
21 June, 201021 June, 2010 3 comments sport sport

AMATORSKA  LIGA  PIŁKI  NOŻNEJ „ORLIK CUP 2010" jedenasta - ostatnia  kolejka już za nami.

A oto wszystkie wyniki 11 kolejki :

EMILÓW  -  ZNAJOMI  SĘDZIEGO                   (0-3)               0 -3

EMILÓW :

Znajomi Sędziego :

STUDZIANKI PANCERNE            - FC TEXAS    (3-0)              3 -0

Studzianki Pancerne:

FC TEXAS:

GP Lantra    - FC  MŁODE WILKI                     (3-0)              8-1

GP Lantra : Przerwa ,  Sułkowski , Górka 3 , Nowak Piotr , Krupinski 2

FC MŁODE WILKI : Konopka

                TARZAN Boys        - LIPA                             (2-0)              5-1

Tarzan Boys : Olczak Adrian 2, Woźniak Sebastian 2, Zakrzewski

Lipa : Ćwiek Arek

BRZÓZA - LUZACY                                          (3-1)               6-5

BRZÓZA : Świątek 2, Piechocinski, Mąkosa, Hajduk, Marchewka

                LUZACY:   Bieniek 2, Pytka Krystian, Pytka Łukasz, Galiński

FC ŁOMOT  - FC GŁOWACZÓW                        (4-3)              4 -7

FC ŁOMOT: Tetlak Damian 3, Tetlak Marcin,

FC GŁOWACZÓW:   Krynicki 4, Balcerzak,  Sochar 2    

 

Końcowa klasyfikacja Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej - I edycja

Zdjęcia medalistów po najechaniu kursorem myszki na nazwę drużyny.

 

Drużyna

meczy

pkt

br strz

Br stra

bilans

1

FC Łomot

11

30

41

12

29

2

Brzóza

11

28

38

24

14

3

FC Głowaczów

11

23

73

34

39

4

GP Lantra

11

22

59

30

29

5

Tarzan Boys

11

21

46

26

20

6

Znajomi Sedziego

11

15

43

56

-13

7

Luzacy

11

15

37

48

-11

8

FC Młode Wilki

11

13

46

41

5

9

FC Texas

11

12

29

35

-6

10

Lipa

11

9

29

66

-37

11

Studz. Pancerne

11

7

25

64

-39

12

Emilów

11

0

10

45

-35

Podsumowanie AMATORSKIEJ LIGI PIŁKI NOŻNEJ

ORLIK CUP 2010

                W dniu 19 czerwca 2010 roku miała miejsce ostatnia kolejka Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej Orlik CUP 2010 , która trwała od 25 kwietnia 2010r.  W rozgrywkach udział wzięło 12 drużyn po 10 zawodników. Przekrój wiekowy uczestników rozgrywek - to zawodnicy od 14 do 48 roku życia. Każda drużyna przybrała sobie dowolną nazwę ustaloną przez kierowników zespołu. Rozgrywki odbywały się w systemie każdy z każdym , wobec  czego każdy zespół rozegrał 11 spotkań , co w sumie daje 66 spotkań piłkarskich .Zawody prowadzone były przez animatora Orlika. Konsekwentne przestrzeganie norm kultury zachowania na boisku, dotyczących słownictwa i wzajemnych relacji pomiędzy drużynami, dodatkowo mobilizowały uczestników do samokontroli zachowania . Impreza wyraźnie , jak wynikało z wypowiedzi uczestników wpłynęła na integrację zarówno w ramach środowiska z jakiego wywodziła się drużyna , jak również w obrębie mieszkańców całej gminy.

                Każda kolejka gromadziła na Orliku średni ok. 100 zawodników bezpośrednio uczestniczących w rozgrywkach oraz wielu sympatyków tej popularnej gry zespołowej. Rozgrywki dodatkowo były relacjonowane na stronie internetowej w zakładce blogi pod nazwą Amatorska Liga Piłki Nożnej , nazwa strony : gimglowaczow.pl . Informacje ukazujące się na tej stronie wpływały na zwiększenie zainteresowania wszystkich sympatyków piłki nożnej naszej gminy i okolic, wzbudzały dyskusje i analizy spotkań oraz ocenę szans z następnym przeciwnikiem.

                Najlepszym zawodnikiem został wybrany młody zawodnik zespołu Tarzan Boys  - 14 letni Adrian Olczak, określony przez kierowników jako mała perła piłki nożnej, która pogrążyła swymi bramkami wiele zespołów podczas ligi.

                Najlepszym bramkarzem został zawodnik GP Lantry - 19 letni Łukasz Wolski , który wielokrotnie wychodził obronną ręką z sytuacji , w których wielu strzelców unosiło już ręce w górę ciesząc się ze zdobytej bramki. To sprawiło , iż zdecydowanie zdobył uznanie kierowników drużyn.

                Królem strzelców z dorobkiem 29 bramek został zawodnik FC Głowaczów - 20 letni Kamil Krynicki.

                19 czerwca 2010 r. w ramach podsumowania, pierwsze trzy zespoły zostały nagrodzone pucharami , medalami i nagrodami rzeczowymi. Pozostałe drużyny nagrodzono gromkimi brawami i dyplomami sportowymi za zdobyte miejsce . Wyróżnieni indywidualnie otrzymali statuetki .

W imprezie udział wzięli: w imieniu Wójta Gminy Stanisława Bojarskiego udział wziął Sekretarz Piotr Kozłowski ,prowadził imprezę Przewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Wolski. Obaj podziękowali uczestnikom za udaną imprezę , za sportową walkę i pogratulowali zwycięzcom. Jeden z zawodników podziękował  Krzysztofowi Wolskiemu za swietny pomysł i potwierdził, iż liczą na kolejne edycje tak udanej imprezy.

                Zostały również ogłoszone pary zespołów do rundy wstępnej Play Off  , które będą miały miejsce 27 czerwca 2010 od godz. 13.00 na Orliku w Głowaczowie.

                Wszyscy z niecierpliwością już oczekują najbliższej niedzieli, bowiem każdy z zespołów upatruje w swoim zespole zwycięzcy tego jednodniowego turnieju.

 

 
TagsTags: sport 
14 June, 201014 June, 2010 13 comments sport sport

 

 AMATORSKA  LIGA  PIŁKI  NOŻNEJ „ORLIK CUP 2010" dziesiąta przedostatnia kolejka już za nami.

Mecz z kolejki            8

 

FC TEXAS     - FC  ŁOMOT                        (1-3)              7-5

Zostaje zweryfikowany na walkower dla zespołu FC Łomot w związku z zawodnikami nieuprawnionymi do gry w zespole Texasu

 

W klasyfikacji na najlepszego strzelca prowadzą Krynicki Kamil z 28  bramkami   za jego plecami jak cień czają się Świątek Michał z 20, Frączyk Kamil  19 bramkami.

Ostatnia kolejka i podsumowanie ligi odbędzie się w  sobotę  19 czerwca od godz. 13 - zapraszam - Krzysztof Wolski

A oto wszystkie wyniki .................. kolejki :

FC ŁOMOT  -  ZNAJOMI  SĘDZIEGO            (6-2)               8 -2

FC ŁOMOT: Tetlak Damian 3, Tetlak Marcin,Wojdak, Wójcik 2, Dziekan

Znajomi Sędziego :Frączyk Kamil 2

GP Lantra    - LIPA                                   (5-1)              12 -4

GP Lantra : Przerwa 4,  Sułkowski 4, Górka , Nowak Piotr 2, samobójcza

Lipa : Piechnik 3,  Baca Daniel

FC TEXAS     - LUZACY                          (-)                   0-3  v.o

FC TEXAS:

                LUZACY:  

                TARZAN Boys        - STUDZIANKI PANCERNE   (0-0)   9-1

Tarzan Boys : Olczak Adrian 4, Woźniak Sebastian 5

Studzianki Pancerne: Sałyga P

BRZÓZA - EMILÓW                             (-)                   3-0  v.o

BRZÓZA :

EMILÓW :

FC  MŁODE WILKI - FC GŁOWACZÓW       (4-3)              9 -7

FC MŁODE WILKI : Konopka , Szczepaniak 2, Ksiądz 3, Jurek 3 

FC GŁOWACZÓW:   Krynicki 4, Balcerzak,  Sochar 2    

 

Tabela po 10 kolejkach spotkań wygląda następująco: 

 

Drużyna

meczy

pkt

br strz

Br stra

bilans

1

FC Łomot

10

27

38

11

27

2

Brzóza

10

25

52

19

13

3

FC Głowaczów

10

23

72

31

41

4

GP Lantra

10

19

51

29

22

5

Tarzan Boys

10

18

41

25

16

6

Luzacy

10

15

37

48

-11

7

FC Młode Wilki

10

13

46

41

5

8

FC Texas

10

12

29

35

-6

9

Znajomi Sedziego

10

12

40

56

-16

10

Lipa

10

9

29

66

-37

11

Studz. Pancerne

10

4

22

64

-42

12

Emilów

10

0

10

45

-35

 

11 kolejka

19

czerwca

 

Emilów

-

Znajomi sędziego

13.00

Studzianki Pancerne

-

FC Texas

13.50

FC Młode Wilki

-

GP Lantara

14.40

Luzacy

-

Brzóza

15.30

Lipa

-

Tarzan Boys

16.20

FC  ŁOMOT

-

FC Głowaczów

17.10

 

 

TagsTags: sport 
6 June, 20106 June, 2010 33 comments sport sport

 

 AMATORSKA  LIGA  PIŁKI  NOŻNEJ „ORLIK CUP 2010" dziewiąta kolejka już za nami.

                W dziewiątej kolejce spotkań „ORLIK  CUP" do najciekawszego widowiska sportowego doszło między zespołami FC Łomot   i drużyną  z Brzózy. Początek to horror dla zespołu Brzózy, która niespodziewając się tak otwartej gry ze strony zespołu FC Łomot dała im sporo wolnego pola i okazało się , iż kontry duetu Tetlak Marcin i Damian stały się zabójcze doprowadzając w pewnym momencie do wyniku 3-0. Wprawiło to w zakłopotanie zawodników zespołu z Brzózy. Adrenalina w meczu przekraczać zaczęła stan dopuszczalny , ale gra  toczyła się w granicach rozsądku i waliki o każdy milimetr boiska . Raz po raz zawodnikom puszczały nerwy,  mnożyły się błędy i niedokładności w grze. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1-3 na niekorzyść Brzózy. Druga połowa to dalsza determinacja i dążenie do poprawy wyniku ze strony Brzózy. Przez moment udało się było już 3-3. Brakowało kropki nad i... . Szansa Świątka sam na sam, przestrzelona, Darek Rybak ponownie obok i ... ponownie Tetlak Damian z zapasem sił ruszył z kontrą i stało się coś niemożliwego w najśmielszych wyobrażeniach Brzóza ponownie przegrywała. Niestety zabrakło czasu na zremisowanie . Brawa dla  obu zespołów, taka właśnie jest piłk, może trochę zbyt dużo nerwowych poczynań , ale to da się zrozumieć, jeśli wchodzi w grę rywalizacja o sukces  .  Do miana niespodzianki można zaliczyć wynik spotkania Młode Wilki  z Lipą, w którym raczej za faworyta uchodził zespół Młodych Wilków , który tak dobrze ostatnio poczynał sobie w starciach nawet z liderami rozgrywek. Jednakże zespół Leona z meczu na mecz poczyna sobie coraz lepiej. Również dzisiaj zaskoczył Młodych Wilków wychodząc już po pierwszej połowie po bardzo dobrej grze w przodzie w wykonaniu Piechnika na prowadzenie 4-1. Wydawało się , że już wszystko jasne , ale kontuzja Piechnika spowodowała, że siła uderzeniowa Lipy siadła , do głosu doszedł zespół Młodych Wilków , który po spóźnieniu zasilił ksiądz Darek. W krótkim czasie zrobiło się 3-4 i Lipie pozostało się bronić do końca przed utratą przewagi z pierwszej połowy. Sztuka się udała a Leon promieniał ze szczęścia i kolejnych 3 punktów - gratulacje!!! Znajomi Sędziego  w sobotę rozgromili swych przeciwników , by dzisiaj wręcz paść na kolana zarówno sportowo, jak i prawie fizycznie. O wszystkim chyba mówi sam wynik 0-17 z FC Głowaczów, a szansę wykorzystał Krynicki Kamil strzelając 10 bramek. Ponownie  zawiódł zespół z Emilowa .

W klasyfikacji na najlepszego strzelca prowadzą Krynicki Kamil z 24  bramkami   za jego plecami jak cień czają się Świątek Michał z 20, Konopka Damian 16 bramkami.

Następne mecze już w  niedzielę  13 czerwca od godz. 13 - zapraszam - Krzysztof Wolski

Rozpoczęły się również zapisy do Pucharu Wójta 9 edycja. Kontakt Wolski Krzysztof i Cieślak Tadeusz. Część zespołów już odebrała aktualny regulamin rozgrywek i listy zgłoszeniowe. Chętnych zapraszamy , termin zgłaszania upływa 11 czerwca.2010 r.

A oto wszystkie wyniki dziewiątej kolejki :

FC GŁOWACZÓW -  ZNAJOMI  SĘDZIEGO        (7-0)        17 -0

FC GŁOWACZÓW:  Bień, Krynicki 10, Balcerzak, Tywonek 3, Postek 2     

Znajomi Sędziego :

GP Lantra    - STUDZIANKI PANCERNE          (3-1)          9 -1

GP Lantra : Przerwa , Łukowski 2, Krupiński 2, Sułkowski 2, Górka , Nowak P.

Studzianki Pancerne: Wojtas

TARZAN Boys        - LUZACY                          (4-1)           8 -1

Tarzan Boys : Olczak Adrian 2, Zakrzewski, Marchewka A, Brodowski 2, Gizicki, Krynicki

LUZACY:   Pytka Krystian

                FC  ŁOMOT              - BRZÓZA                     (3-1)            4-3

FC ŁOMOT: Tetlak Damian 3, Tetlak Marcin,

BRZÓZA : Świątek ,   Marchewka Łukasz 2

LIPA - FC  MŁODE WILKI                               (4-1)            4-3

Lipa : Piechnik 3,  Ćwiek Arek

FC MŁODE WILKI : Konopka 2, Szczepaniak  

FC TEXAS     - EMILÓW                           (-)                   3-0  v.o

FC TEXAS:

EMILÓW :

 

Tabela po dziewięciu kolejkach spotkań wygląda następująco: 

 

Drużyna

meczy

pkt

br strz

Br stra

bilans

1

FC Głowaczów

9

23

65

22

43

2

Brzóza

9

22

49

19

30

3

FC Łomot

9

21

32

16

16

4

GP Lantra

9

16

39

25

14

5

Tarzan Boys

9

15

32

24

8

6

FC Texas

9

15

36

34

2

7

Znajomi Sedziego

9

12

38

48

-10

8

Luzacy

9

12

34

48

-14

9

FC Młode Wilki

9

10

37

34

3

10

Lipa

9

9

25

54

-29

11

Studz. Pancerne

9

4

21

55

-34

12

Emilów

9

0

10

42

-32

 

TagsTags: sport 
6 June, 20106 June, 2010 12 comments sport sport

 

 AMATORSKA  LIGA  PIŁKI  NOŻNEJ „ORLIK CUP 2010" ósma kolejka już za nami.

                W ósmej kolejce spotkań „ORLIK  CUP" do najciekawszego widowiska sportowego doszło między zespołami FC Głowaczów   i drużyną  z Brzózy. Od samego początku wyszły na boisko bardzo skoncentrowane i pełne respektu dla swego przeciwnika. Zespół FC Głowaczów bez swego najlepszego strzelca Sochara i bez ławki rezerwowych. Pierwsi objęli prowadzenie zawodnicy z Brzózy po zaskakującym strzale Piechocińskiego. W drugiej połowie fair play zachowała się Brzóza, która wyraziła zgodę na uzupełnienie składu FC Głowaczów zawodnikiem spoza listy. W dalszym ciągu trwała walka na całym boisku. Mimo obsady sędziowskiej podwojonej nadal zawodnicy walczyli o każdą decyzję jeśli nie była na ich korzyść. Wydawało się przez moment , iż Brzóza już opanowała sytuację na boisku doprowadzając do wyniku 3-1. Jednakże determinacja FC Głowaczów była tak duża, że po zdobyciu kontaktowej bramki przez Postka , ponownie się odrodzili i uwierzyli , że można jeszcze uratować choćby remis. Dzięki dużej nieskuteczności zawodników z Brzózy, w sytuacjach wydawałoby się oczywistych do strzelenia bramki oni strzelali w słupki  i to się zemściło po strzale Krynickiego dali sobie odebrać pewne zwycięstwo.  Brawa należą się obu zespołom, taka właśnie jest piłka..  Do miana niespodzianki można zaliczyć wynik spotkania Luzaków  z GP Lantrą, w której wszyscy raczej spodziewali się zwycięstwa bardziej doświadczonego zespołu   Lantry. Jednakże rzeczywistość boiskowa zweryfikowała predyspozycje zespołów tego dnia. Tego dnia duet  Galiński Bieniek okazał się niemożliwy do powstrzymania. Dodać jednak należy, iż przegrana w dużym no stopniu jest zasługą samej Lantry, sytuacje Łukowskiego, Sułkowskiego i inne mogły spokojnie przechylić szalę zwycięstwa, ale tak właśnie bywa w piłce , sytuacje niewykorzystane potrafią się zemścić!!! Znajomi Sędziego  wręcz rozgromili Młode Wilki . Duży wpływ na postawę Młodych Wilków mógł mieć ich udział we wcześniejszym spotkaniu z Kozienicami, co zapewne odebrało im wiele sił. To właśnie było widać na boisku, do przerwy jeszcze prowadzili 2-1, jednakże w drugiej połowie grał już tylko jeden zespół Znajomych Sędziego odbierający z każdą minutą , strzeloną bramką chęci do gry swym przeciwnikom. Ponownie  zawiódł zespół z Emilowa , który jednak imprezy towarzyskie wyżej stawia niż relaks i zabawę sportową w gronie swych kolegów .

W klasyfikacji na najlepszego strzelca prowadzą Świątek Michał z 19 bramkami za jego plecami jak cień czają się Sochar Adrian z 15 , Frączyk Kamil 15, Konopka i Krynicki Kamil po 14    brameki

Następne mecze już w  niedzielę  6 czerwca od godz. 13 - zapraszam - Krzysztof Wolski

Rozpoczęły się również zapisy do Pucharu Wójta 9 edycja. Kontakt Wolski Krzysztof i Cieślak Tadeusz. Część zespołów już odebrała aktualny regulamin rozgrywek i listy zgłoszeniowe. Chętnych zapraszamy , termin zgłaszania upływa 11 czerwca.2010 r.

A oto wszystkie wyniki ósmej kolejki :

FC  MŁODE WILKI -  ZNAJOMI  SĘDZIEGO            (2-1)       2 -7

FC MŁODE WILKI : Jasiński 2 

Znajomi Sędziego : Krześniak D 2, Dasiewicz, Frączyk 2 , Małaśnicki, Nowak K

GP Lantra    - LUZACY                                             (2-3)      5 -6

GP Lantra : Przerwa 2, Łukowski, Krupiński, Sułkowski

LUZACY:   Bieniek Marek , Pytka Łukasz 4, Pytka Krystian 2, Stój

TARZAN Boys        - EMILÓW                                         3 -0   v.o

Tarzan Boys :

EMILÓW :

                FC GŁOWACZÓW - BRZÓZA                                  (0-1)       3-3

FC GŁOWACZÓW:  Postek, Krynicki 2,     

BRZÓZA : Świątek ,  Piechociński , Mąkosa

LIPA - STUDZIANKI PANCERNE                              (1-1)      5-4

Lipa : Piechnik 3,  Wilkowski, samobójcza

Studzianki Pancerne: Dudek R, Pomarański 2, Wojtas

FC TEXAS     - FC  ŁOMOT                                        (1-3)     7-5

FC TEXAS: Woźniak Jarek,  Ałdaś  2, Cierpisz 3, Chrost Marcin

FC ŁOMOT: Wójcik, Tetlak Damian , Tetlak Marcin, samobójcze 2

 

Tabela po ośmiu kolejkach spotkań wygląda następująco: 

 

Drużyna

meczy

pkt

br strz

Br stra

bilans

1

Brzóza

8

22

46

15

31

2

FC Głowaczów

8

20

48

22

26

3

FC Łomot

8

18

28

13

15

4

GP Lantra

8

13

30

24

6

5

Znajomi Sedziego

8

12

38

31

7

6

Tarzan Boys

8

12

24

23

1

7

FC Texas

8

12

33

34

-1

8

Luzacy

8

12

33

40

-7

9

FC Młode Wilki

8

10

34

30

4

10

Lipa

8

6

21

51

-30

11

Studz. Pancerne

8

4

20

46

-26

12

Emilów

8

0

10

39

-29

Klikając na nazwę drużyny w tabeli zobaczycie zdjęcie drużyny.

TagsTags: sport 
30 May, 201030 May, 2010 52 comments sport sport

 

AMATORSKA  LIGA  PIŁKI  NOŻNEJ „ORLIK CUP 2010" siódma kolejka już za nami.

                W siódmej kolejce spotkań „ORLIK  CUP" najciekawsze widowisko sportowe zafundowały zespoły FC Głowaczów   i drużyna  FC Texas. Bardzo dobre tempo spotkania , liczne akcje podbramkowe, spięcia i walka o każdą piłkę sprawiły, iż zgromadzeni kibice z zapartym tchem oglądali poczynania obu zespołów  . Do przerwy wynik 3-3 wprowadził dodatkową  nutkę  napięcia, bowiem nadal wszystko było możliwe. Część kibiców wybierających się na mecz Legionu , swój wyjazd odłożyła , czekając na rozstrzygnięcie tego pojedynku. Jednakże po przerwie, to zawodnicy z Głowaczowa lepiej wyregulowali swe celowniki , dodatkowo raz po raz ambitnie zagrzewając się do boju wywalczyli cenne 3 punkty z równorzędnym przeciwnikiem jakim był zespół Texasu. Brawa należą się obu zespołom.  Do miana niespodzianki można zaliczyć wynik spotkania Brzózy  ze Znajomymi Sędziego, w którym wszyscy spodziewali się wyrównanej walki o punkty  . Jednakże rzeczywistość boiskowa po kontuzji Zadęckiego i Krześniaka postawiła  zespół Znajomych w trudnej sytuacji, którą bez skrupułów wykorzystali zawodnicy z Brzózy, trzeba dodać , że przy dużym udziale słabiutko dysponowanej defensywy , po błędach której wpadły 3 głupie bramki. Po raz kolejny, wyjątkowo poprawnie zagrali Luzacy z głównym motorem napędowym w osobie Pytki Łukasza , którzy pokonali zespół z Lipy, który stracił jednego ze swych wiodących zawodników jakim był Piechnik Sebastian, któremu odnowiła się kontuzja kolana i musiał opuścić boisko. Ponownie  zawiódł zespół z Emilowa , który jednak imprezy towarzyskie wyżej stawia niż relaks i zabawę sportową w gronie swych kolegów .

W klasyfikacji na najlepszego strzelca prowadzą Świątek Michał z 18 bramkami za jego plecami  czają się Sochar Adrian z 15 , Konopka Damian z 14    bramkami

Grono zespołów niepokonanych to nadal Brzóza. Następne mecze już w sobotę 5 czerwca od 15.00 i niedzielę  6 czerwca od godz. 13 - zapraszam - Krzysztof Wolski

Rozpoczęły się również zapisy do Pucharu Wójta 9 edycja. Kontakt Wolski Krzysztof i Cieślak Tadeusz. Część zespołów już odebrała aktualny regulamin rozgrywek i listy zgłoszeniowe. Chętnych zapraszamy , termin zgłaszania upływa 11 czerwca.2010 r.

A oto wszystkie wyniki siódmej  kolejki :

BRZÓZA -  ZNAJOMI  SĘDZIEGO                 (3-0)              7 -0

BRZÓZA : Świątek 3 ,  Piechociński 2, Marchewka 2

Znajomi Sędziego : Krześniak D, Dasiewicz, Frączyk

GP Lantra    - EMILÓW                                       3 -0   v.o

GP Lantra :

EMILÓW :

TARZAN Boys        - FC  ŁOMOT                 (2-2)              2-3

Tarzan Boys : Brodowski, Olczak Adrian

FC ŁOMOT: Wójcik, Tetlak Damian 2

                FC GŁOWACZÓW - FC TEXAS                   (3-3)              6-4

FC GŁOWACZÓW:  Sochar ,Postek, Krynicki 3, Bień   

FC TEXAS: Woźniak Rafał 2, Woźniak Ryszard , Ałdaś 

LIPA - LUZACY                                          (2-4)              4-8

Lipa :Baca, Piechnik, Ćwiek Adrian, Bielecki

LUZACY:   Bieniek Marek , Pytka Łukasz 4, Pytka Krystian 2, Stój

FC  MŁODE WILKI - STUDZIANKI PANCERNE   (1-1)        5-5

FC MŁODE WILKI : Szczepaniak 3, Konopka 2 , 

Studzianki Pancerne: Sałyga Piotr 2, Pomarański 2, Wojtas

 

Tabela po siedmiu kolejkach spotkań wygląda następująco: 

 

Drużyna

meczy

pkt

br strz

Br stra

bilans

1

Brzóza

7

21

43

12

31

2

FC Głowaczów

7

19

45

19

26

3

FC Łomot

7

18

23

6

17

4

GP Lantra

7

13

25

18

7

5

FC Młode Wilki

7

10

32

23

9

6

Znajomi Sedziego

7

9

31

29

2

7

Tarzan Boys

7

9

21

23

-2

8

FC Texas

7

9

26

29

-3

9

Luzacy

7

9

27

35

-8

10

Studz. Pancerne

7

4

16

41

-25

11

Lipa

7

3

16

47

-31

12

Emilów

7

0

10

36

-26

Zdjęcie Tarzan Boy

 

 

 

TagsTags: sport 
30 May, 201030 May, 2010 0 comments sport sport

 

Terminarz ostatnich 4 kolejek:

 

8 kolejka 5 czerwiec  sobota
GP Lantara - Luzacy 15.00
Znajomi sędziego - FC Młode Wilki 15.50
Tarzan Boys - Emilów 16.40
Brzóza - FC Głowaczów 17.30
Lipa - Studzianki Pancerne 18.20
FC Texas - FC  ŁOMOT 19.10

 

9 kolejka

6

czerwiec

 

FC Głowaczów

-

Znajomi sędziego

13.00

Studzianki Pancerne

-

GP Lantara

13.50

Emilów

-

FC Texas

17.10

FC  ŁOMOT

-

Brzóza

15.30

Luzacy

-

Tarzan Boys

14.40

FC Młode Wilki

-

Lipa

16.20

       

10 kolejka

13

czerwca

 

Znajomi sędziego

-

FC  ŁOMOT

13.00

GP Lantara

-

Lipa

13.50

FC Texas

-

Luzacy

14.40

Tarzan Boys

-

Studzianki Pancerne

15.30

Brzóza

-

Emilów

16.20

FC Głowaczów

-

FC Młode Wilki

17.10

       

11 kolejka

19

czerwca

 

Emilów

-

Znajomi sędziego

13.00

FC Młode Wilki

-

GP Lantara

13.50

Luzacy

-

Brzóza

14.40

Studzianki Pancerne

-

FC Texas

15.30

Lipa

-

Tarzan Boys

16.20

FC Łomot

-

FC Głowaczów

17.10

 

 

TagsTags: sport 
24 May, 201024 May, 2010 43 comments sport sport

 

AMATORSKA  LIGA  PIŁKI  NOŻNEJ „ORLIK CUP 2010" szósta kolejka już za nami.

                W szóstej kolejce spotkań „ORLIK  CUP" najciekawsze widowisko sportowe zafundowały zespoły Młode Wilki  i drużyna z Brzózy. Niezwykle wyrównany pojedynek od początku do końca , bowiem po pierwszej połowie było 2-2 .Dopiero przypadkowa bramka samobójcza spowodowała, iż zespół z Brzózy wrócił z dalekiej podróży. Do miana niespodzianki można zaliczyć wynik spotkania FC Texas  ze Znajomymi Sędziego, w którym raczej za faworytów uchodzili Znajomi i to oni prowadzili po pierwszej połowie 3-2  . Jednakże po drobnej kontuzji opuścił boisko zawodnik zespołu Znajomych - Strzelczyk Paweł,  co jakoś zdekoncentrowało ich , a zarazem powiało w plecy zawodnikom z Texasu , którzy jak buldożer obnażyli w drugiej  połowie słabości Znajomych - wygrywając drugą połowę 4-0. Trzeba przyznać, iż wyjątkowo poprawnie zagrali Luzacy z głównym motorem napędowym w osobie Pytki Łukasza , którzy gładko pokonali zespół ze Studzianek Pancernych, mający w swych szeregach kilku doświadczonych graczy. Pierwsze zwycięstwo zanotował zespół z Lipy, to prawda jak na razie po walkowerze  z Emilowem ,ale Leon już zapowiedział, że to początek jego wędrówki w górę tabeli .

Trzeba przyznać , iż wszystkie pojedynki tego dnia były bardzo zacięte i walka trwała w nich do ostatniego gwizdka.

 

W klasyfikacji na najlepszego strzelca prowadzą Świątek Michał z 15 bramkami za jego plecami jak cień czają się Sochar Adrian z 14 ,  Frączyk Kamil z 13 i Konopka z 12  bramkami

 

Grono zespołów niepokonanych to już tylko Brzóza. Następne mecze już w niedzielę 30 maja od godz. 13 - zapraszam - Krzysztof Wolski

A oto wszystkie wyniki Szóstej kolejki :

FC TEXAS  -  ZNAJOMI  SĘDZIEGO                   (2-3)              6 -3

FC TEXAS: Woźniak Rafał , Woźniak Jarek , Cierpisz 3, Karaś 

Znajomi Sędziego : Krześniak D, Dasiewicz, Frączyk

GP Lantra    - FC  ŁOMOT                                (0-0)              2 -1

GP Lantra : Górka Adam 2

FC ŁOMOT: Rybak Grzegorz

TARZAN Boys        - FC GŁOWACZÓW              (1-2)              2-3

Tarzan Boys : Zakrzewski, Krynicki Rafał

FC GŁOWACZÓW:  Sochar ,Postek, Koćmik Bartek   

                EMILÓW  - LIPA                                           (-)               0-3   v.o

EMILÓW :

Lipa :

STUDZIANKI PANCERNE   - LUZACY               (0-1)              0-5

Studzianki Pancerne: Pomarański , Dudek Radek 3, Sałyga Piotr 3

LUZACY:   Bieniek Marek 2, Pytka Łukasz 3

FC  MŁODE WILKI - BRZÓZA                          (2-2)              3-4

FC MŁODE WILKI : Szczepaniak, Konopka 2 , 

BRZÓZA : Świątek ,  Piechociński 2, samobójcza

 

Tabela po sześciu kolejkach spotkań wygląda następująco: 

 

Drużyna

meczy

pkt

br strz

Br stra

bilans

1

Brzóza

6

18

36

12

24

2

FC Głowaczów

6

16

39

15

24

3

FC Łomot

6

15

20

4

16

4

GP Lantra

6

10

22

18

4

5

Znajomi Sedziego

6

9

31

22

9

6

FC Młode Wilki

6

9

27

18

9

7

Tarzan Boys

6

9

19

20

-1

8

FC Texas

6

9

22

23

-1

9

Luzacy

6

6

19

31

-12

10

Studz. Pancerne

6

3

11

36

-25

11

Lipa

6

3

12

39

-27

12

Emilów

6

0

10

33

-23

 

 

 

 

 

TagsTags: sport 
20 May, 201020 May, 2010 3 comments sport sport

AMATORSKA  LIGA  PIŁKI  NOŻNEJ „ORLIK CUP 2010" piąta kolejka już za nami.

                W piątej kolejce spotkań „ORLIK  CUP" najciekawsze widowisko sportowe zafundowały zespoły FC Texsas  i drużyna z Brzózy. Pierwsza połowa po bardzo ambitnej i agresywnej grze ze strony Texasu, zapachniało niespodzianką , bowiem Brzóza przegrywała 2-3 .Jednakże szersza ławka, lepsze  przygotowanie kondycyjne sprawiło, tak jak we wszystkich swych dotychczasowych spotkaniach do głosu doszła drużyna z Brzózy i zakończyła mecz sukcesem w wymiarze tylko 5-4, głównie dzięki bardzo dobrej postawie bramkarza zespołu Texas. Do miana niespodzianki można zaliczyć wynik spotkania Tarzan Boys ze Znajomymi Sędziego, w którym raczej za faworytów uchodzili Znajomi . Jednakże zdekompletowany zespół Znajomych,  tego dnia musiał uznać wyższość spokojnie i bardzo skoncentrowanego, nastawionego na obronę zespołu Tarzanów - mimo że wystąpili oni bez swego najlepszego strzelca Dominika Olczaka. Pierwsze zwycięstwo zanotował zespół ze Studzianek Pancernych, który wreszcie wystąpił prawie w optymalnym składzie , a za przeciwnika miał ambitnie grający  zespół z Emilowa. Jednakże Zespół Pancernych prezentował dużo lepiej uporządkowaną grę i miał w swych szeregach zawodników z dłuższym stażem boiskowym.

W klasyfikacji na najlepszego strzelca prowadzą Świątek Michał z 14 bramkami za jego plecami jak cień czają się Sochar Adrian z 13 i  Frączyk Kamil z 12 bramkami

Grono zespołów niepokonanych to już tylko dwa zespoły. Następne mecze już w niedzielę 23 maja od godz. 13 - zapraszam - Krzysztof Wolski

A oto wszystkie wyniki pierwszej kolejki :

TARZAN Boys - ZNAJOMI  SĘDZIEGO   (-)                   3 -1

Tarzan Boys :Brodowski Marek, Zakrzewski, Krynicki Rafał

Znajomi Sędziego : Krześniak D

GP Lantra    - FC GŁOWACZÓW              (1-1)              3 -3

GP Lantra : Warmijak, Przerwa  , Łukowski

FC GŁOWACZÓW:  Sochar 3,    

EMILÓW      - STUDZIANKI PANCERNE  (-)                   2-7

EMILÓW : Rębiś Marcin, Skiba Adrian

Studzianki Pancerne: Pomarański , Dudek Radek 3, Sałyga Piotr 3

 

 

                FC  ŁOMOT  - LIPA                                (0-0)             3-0   v.o

FC ŁOMOT:

Lipa :

FC TEXAS - BRZÓZA                                (3-2)              4-5

TEXAS: Woźniak Rafał , Woźniak Jarek 2, Woźniak Ryszard 

BRZÓZA : Świątek 2,  Piechociński, Mąkosa 2

FC  MŁODE WILKI - LUZACY                    (   )                7-2

FC MŁODE WILKI : Szczepaniak, Konopka 2 ,  Bieniek Artur 2, Szczęk 2

LUZACY:  Stój , Bieniek Marek

 

Tabela po pięciu kolejkach spotkań wygląda następująco: 

 

Drużyna

meczy

pkt

br strz

Br stra

bilans

1

Brzóza

5

15

32

9

23

2

FC Łomot

5

15

19

2

17

3

FC Głowaczów

5

13

36

13

23

4

Znajomi Sedziego

5

9

28

16

12

5

FC Młode Wilki

5

9

24

14

10

6

Tarzan Boys

5

9

17

17

0

7

GP Lantra

5

7

20

17

3

8

FC Texas

5

6

22

23

-1

9

Luzacy

5

3

14

31

-17

10

Studz. Pancerne

5

3

11

31

-20

11

Emilów

5

0

10

30

-20

12

Lipa

5

0

9

39

-30

 

 

 

 

 

 

 

 

TagsTags: sport 
9 May, 20109 May, 2010 2 comments sport sport

 

AMATORSKA  LIGA  PIŁKI  NOŻNEJ „ORLIK CUP 2010" czwarta kolejka spotkań za nami.

                W czwartej kolejce spotkań „ORLIK  CUP" najciekawsze widowisko sportowe zafundowały zespoły FC Texsas  i drużyna Młodych Wilków. Obydwa zespoły bardzo ambitnie walczyły na całym boisku, o każdą piłkę , zasłaniając nawet swym ciałem - jadąc po trawie strzały przeciwnika zza linii pola karnego . Szalę zwycięstwa rzutem na taśmę, ładnym strzałem w krótki róg bramki Texasu przechylił ksiądz Darek, dająć ważne 3 punkty swemu zespołowi. Do miana niespodzianki można zaliczyć wynik spotkania GP Lantra ze Znajomymi Sędziego, w który raczej za faworytów uchodzili Znajomi . Jednak tego dnia zabrakło błysku i skuteczności dotychczasowego najlepszego snajpera z zespołu Znajomych Kamila Frączyka.  Najwyższy wynik padł w spotkaniu FC Głowaczów z   Lipą. Okazało się, że mimo wzmocnień poczynionych przez LEONA , nie udało się dotrzymać tempa lepszemu pod względem technicznym zespołowi z Głowaczowa, zwłaszcza w drugiej połowie. Pierwsze zwycięstwo zanotował zespół Luzaków, który wreszcie wspierany głośnym dopingiem swych sympatii, a zarazem mocno wierzących w nich kibiców - pokonali zespół z Emilowa.

          W klasyfikacji na najlepszego strzelca prowadzą Frączyk Kamil i Świątek Michał po 12 bramek , gonią ich Sochar Adrian 10 oraz Krynicki Kamil i Woźniak Rafał po 8 bramek  .

         W gronie zespołów niepokonanych już tylko 3 drużyny. Następne mecze już w niedzielę 16 maja od godz. 13 - zapraszam - Krzysztof Wolski

         A oto wszystkie wyniki czwrtej kolejki :

TARZAN Boys - BRZÓZA                     (1-2)              1 -5

Tarzan Boys :Brodowski Marek

BRZÓZA : Świątek 1,  Marchewka Łukasz 2, Mąkosa 2

GP Lantra    - ZNAJOMI  SĘDZIEGO    (2-1)              8 -4

GP Lantra : Krupiński 3, Przerwa 3 , Łukowski 2

Znajomi Sędziego : Małaśnicki, Wiśniewski 3,

FC GŁOWACZÓW  - LIPA                        (3-1)          12-1

FC GŁOWACZÓW: Krynicki,  Sochar 4, Postek, Koćmik Maciej 2, Koćmik Bartek 2, Balcerzak, Frączyk

Lipa :Wilkowski,

            STUDZIANKI PANCERNE   - FC  ŁOMOT  (0-1)           0-3

Studzianki Pancerne:

FC ŁOMOT: Tetlak Marcin , Miazga 2

LUZACY - EMILÓW                                  (3-1)          7-3

LUZACY: Pytka Łukasz 3, Stój 2, Bieniek Marek 2

EMILÓW : Rębiś Marcin, Grzybowski 2

FC  MŁODE WILKI - FC TEXAS              (2-3)             5-4

FC MŁODE WILKI : Samobójcza, Konopka ,  Bieniek Artur, Jurek, Ksiądz Dariusz

TEXAS: Ałdaś, Woźniak Rafał 2, Niziński  

 

Tabela po czterech kolejkach spotkań wygląda następująco: 

 

Drużyna

meczy

pkt

br strz

Br stra

bilans

1

FC Głowaczów

4

12

33

10

23

2

Brzóza

4

12

27

5

22

3

FC Łomot

4

12

16

2

14

4

Znajomi Sedziego

4

9

27

13

14

5

FC Młode Wilki

4

6

17

12

5

6

GP Lantra

4

6

17

14

3

7

FC Texas

4

6

18

18

0

8

Tarzan Boys

4

6

14

16

-2

9

Luzacy

4

3

12

24

-12

10

Emilów

4

0

8

23

-15

11

Studz. Pancerne

4

0

4

29

-25

12

Lipa

4

0

9

36

-27

 

 

TagsTags: sport 
9 May, 20109 May, 2010 0 comments sport sport

Terminarz kolejek Ligi od 5 do 8:

 

5 kolejka

16

maja

 

Znajomi sędziego

1- 3

Tarzan Boys

13.00

FC Głowaczów

3-3

GP Lantara

13.50

Emilów

2-7

Studzianki Pancerne

14.40

FC  ŁOMOT

3-0

Lipa

15.30

Brzóza

5-4

FC Texas

16.20

FC Młode Wilki

7-2

Luzacy

17.10

       

6 kolejka

23

maja

 

FC Texas

6 -3

Znajomi sędziego

13.00

GP Lantara

2 -1

FC  ŁOMOT

13.50

Tarzan Boys

2-3

FC Głowaczów

14.40

Lipa

3-0

Emilów

15.30

Studzianki Pancerne

0-5

Luzacy

16.20

Brzóza

4-3

FC Młode Wilki

17.10

       

7 kolejka

30

maja

 

Znajomi sędziego

-

Brzóza

13.00

Emilów

-

GP Lantara

13.50

FC  ŁOMOT

-

Tarzan Boys

14.40

FC Głowaczów

-

FC Texas

15.30

Luzacy

-

Lipa

16.20

FC Młode Wilki

-

Studzianki Pancerne

17.10

       

8 kolejka

5

czerwiec  sobota

 

GP Lantara

-

Luzacy

15.00

Znajomi sędziego

-

FC Młode Wilki

15.50

Tarzan Boys

-

Emilów

16.40

Brzóza

-

FC Głowaczów

17.30

Lipa

-

Studzianki Pancerne

18.20

FC Texas

-

FC  ŁOMOT

19.10

 

 

TagsTags: sport 
3 May, 20103 May, 2010 3 comments sport sport

 

AMATORSKA  LIGA  PIŁKI  NOŻNEJ „ORLIK CUP 2010" trzecia kolejka już za nami.

                W trzeciej kolejce spotkań „ORLIK  CUP" problemy ze składem miał zespół z Lipy, ale szybkie transfery i zrozumienie ze strony Znajomych Sędziego pozwoliło im rozegrać spotkanie, które o dziwo okazało się całkiem ciekawym meczem. Najciekawsze widowisko sportowe zafundowały zespoły FC Texsas  i drużyna Tarzan Boys. Spotkanie DERBOWE toczyło się w bardzo dobrym tempie, z wieloma ciekawymi akcjami raz pod jedną , raz pod drugą bramką. Obie drużyny zgromadziły liczne grono swych kibiców, którzy gorąco zagrzewali swe zespoły do walki o każdy skrawek boiska. Początek to zaskoczenie ze strony Tarzan Boysów , którzy szybko objęli prowadzenie 3-0 , ale Texas przebudził się w ostatnich minutach pierwszej połowy i doprowadzili jeszcze do remisu 3-3.Oby więcej takich spotkań !!! Najwyższy wynik padł w spotkaniu FC Głowaczów ze  Studziankami Pancernymi, który to zespół mocno osłabiony przystąpił jednak do gry, ale dotrzymał  tempa swym przeciwnikom tylko w pierwszej połowie, później już było tylko gorzej. Brawa za walkę , efekty przyjdą z czasem. Przebudzenie nastąpiło w zespole Młodych Wilków, którzy wreszcie pozbierali prawie cały zespół i grając piłką - rozklepali zespół z Emilowa. Niekompletny zespół GP Lantry musiał uznać wyższość młodszego i szybciej grającego zespołu z Brzózy, którego nie był w stanie powstrzymać nawet dobrze broniący bramkarz GP - Łukasz.

W klasyfikacji na najlepszego strzelca prowadzi Frączyk Kamil z 12 bramkami , Świątek 11 bramek , Krynicki Kamil i Olczak Dominik po 8 bramek.

Grono zespołów niepokonanych coraz mniejsze, robi się coraz ciekawiej. Następne mecze już w niedzielę 9 maja od godz. 13 - zapraszam - Krzysztof Wolski

A oto wszystkie wyniki pierwszej kolejki :

ZNAJOMI  SĘDZIEGO - LIPA                             6 - 4

Znajomi Sędziego : Frączyk Kamil 5, Małaśnicki,

Lipa :Piechnik 3,

BRZÓZA - GP Lantra                     (1-0)              4 -1

BRZÓZA : Świątek 3,  Marchewka Łukasz

GP Lantra : Krupiński

FC GŁOWACZÓW  - STUDZIANKI PANCERNE   (3-0)  12-2

FC GŁOWACZÓW: Krynicki Kamil 6,  Sochar 4, Postek, Bień

Studzianki Pancerne: Tęcza, Sałyga

                FC TEXAS - Tarzan Boys               (3-3)              6-4

FC Texas : Woźniak Rafał, Ałdaś 3, Woźniak Jarosław, Cierpisz

Tarzan Boys :Olczak Dominik 3, Olczak Adrian

FC  MŁODE WILKI - EMILÓW            (4-1)              8-1

FC MŁODE WILKI : Konopka 3, Szczęk 2, Bieniek Artur, Lisiewski

EMILÓW : Rębiś Marcin

FC  ŁOMOT - LUZACY                       (4-0)              7-1

FC ŁOMOT: Tetlak Marcin 4, Wojdak, Dziekan, Miazga

LUZACY: Pytka Łukasz

 

Tabela po trzech kolejkach spotkań wygląda następująco: 

 

Drużyna

meczy

pkt

br strz

Br stra

bilans

1

Znajomi Sędziego

3

9

23

5

18

2

Brzóza

3

9

22

4

18

3

FC Głowaczów

3

9

21

9

12

4

FC Łomot

3

9

13

2

11

5

Tarzan Boys

3

6

13

11

2

6

FC Texas

3

6

14

13

1

7

FC Młode Wilki

3

3

12

8

4

8

GP Lantra

3

3

9

10

-1

9

Emilów

3

0

5

16

-11

10

Luzacy

3

0

5

21

-16

11

Lipa

3

0

8

24

-16

12

Studz. Pancerne

3

0

4

26

-22

 

 

TagsTags: sport 
2 May, 20102 May, 2010 0 comments sport sport

MATORSKA  LIGA  PIŁKI  NOŻNEJ „ORLIK CUP 2010" druga kolejka już za nami.

                W drugiej kolejce spotkań „ORLIK  CUP" nie dotarł zespół z Emilowa, nie podając na dzień dzisiejszy powodu nieobecności, mamy wszyscy nadzieję , iż to tylko jednorazowa absencja. Najciekawsze widowisko sportowe zafundowały zespoły FC Młode Wilki  i drużyna Tarzan Boys.Po pierwszej połowie spotkania wydawało się , że jest już po meczu, jednak Młode Wilki pokazały w drugiej połowie wilczy pazur i napędziły stracha swym przeciwnikom. Niewiele brakowało by doprowadzili do remisu, brawa za podjecie rywalizacji. Najwyższy wynik padł w spotkaniu Brzózy z Lipą, choć po pierwszej połowie nic na to nie wskazywało, a to w dużej mierze dzięki LEONOWI, który zaciekle bronił bramki.  W drugiej połowie zawodnicy z Brzózy poukładali grę, podkręcili tempo i wypunktowali zespół z Lipy . Metamorfozę przeszedł zespół GP Lantra, który po łatwej przegranej tydzień temu, zupełnie zmienił taktykę. Grali spokojnie piłką, nie podkręcali na siłę atmosfery w zespole, każde udane i nieudane zagranie wspierali słowami otuchy i zachęty do dalszej walki, co przyniosło pozytywny rezultat . Brawo za spokój i zrozumienie.

W klasyfikacji na najlepszego strzelca prowadzi Świątek z 8 bramkami, za jego plecami   Frączyk Kamil z 7 bramkami,                        Wożniak Rafał   z 6 i Piechociński oraz  Olczak Dominik z 5 bramkami.

Tak więc zabawa rozkręca się na dobre. Następne mecze już od 15 w poniedziałek 3 maja - zapraszam - Krzysztof Wolski

A oto wszystkie wyniki drugiejkolejki :

    STUDZIANKI PANCERNE - ZNAJOMI  SĘDZIEGO                              (0-3)    0-7

Studzianki Pancerne :

Znajomi Sędziego :Wiśniewski 2, Frączyk Kamil 2, Krześniak D., Małaśnicki, Kubicki

 GP Lantra - FC TEXAS     (3-1)      6-1

FC Texas : Woźniak Rafał

GP Lantra :Jankowski 2, Krupiński 2, Warmijak, Nowak Piotr

 BRZÓZA - LIPA (1-0)      11-1

BRZÓZA : Świątek 5 , Piechociński 4 Rybak Dariusz 2

Lipa :Piechnik

 LUZACY - FC GŁOWACZÓW                                     (1-2)      3-4

LUZACY: Pytka Łukasz x2, Bieniek Marek

FC GŁOWACZÓW:Krynicki Kamil 2 , Balcerzak, Sochar

 EMILÓW - FC  ŁOMOT                 0 - 3 vo.

EMILÓW :

FC ŁOMOT:

 FC  MŁODE WILKI - Tarzan Boys                              (0-2)      3 - 4

FC MŁODE WILKI : Konopka 3

Tarzan Boys :Olczak Dominik 3, Marchewka Andrzej

 

 

Drużyna

meczy

pkt

br strz

Br stra

bilans

1

Znajomi Sędziego

2

6

17

1

16

2

Brzóza

2

6

18

3

15

3

FC Łomot

2

6

6

1

5

4

Tarzan Boys

2

6

9

5

4

5

FC Głowaczów

2

6

9

7

2

6

GP Lantra

2

3

8

6

2

7

FC Texas

2

3

8